شهلاعموری: خوزستان در پایش ملی بهبود محیط کسب و کار جایگاه نگران کننده‌ای دارد

اتاق اهواز شنبه 20/Shahrivar/1400 08:32

رئیس اتاق بازرگانی اهواز  گفت: این استان در پایش ملی بهبود محیط کسب و کار جایگاه نگران کننده‌ای دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز  شهلا عموری در نشست مشترک ستاد تنظیم بازار و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خوزستان در سرسرای استانداری افزود:نتیجه پایش ملی بهبود محیط کسب و کار استان خوزستان در مقایسه با شاخص های ملی طی سال های ۹۵ تا ۹۹ نشان می دهد که در جایگاه نگران کننده و نامناسبی قرار داریم.

وی اظهار داشت: آخرین بررسی شاخص های مربوط به بهبود محیط کسب و کار مربوط به بهار سال جاری است که تغییرات ایجاد شده در بررسی مولفه ها نشان دهنده وضعیت نامناسب فعالیت های اقتصادی این استان است.

عموری بیان کرد: نتیجه این بررسی ها از طریق پرسشنامه هایی که در اختیار فعالان بخش خصوصی قرار می گیرد احصا می شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز بیان کرد: غیرقابل پیش بینی بودن و تغییر در قیمت مواد اولیه و محصولات به عنوان مهمترین مولفه در ایجاد چالش برای فعالان اقتصادی خوزستان محسوب می شود.

دبیر شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان اظهار داشت: بی ثباتی قوانین، مقررات و رویه های اجرایی ناظر بر کسب و کارها همچنین دشواری تامین منابع مالی از بانک ها به عنوان ۲ مولفه مخل در بهبود فضای کسب و کار استان خوزستان شناخته شده اند.

عموری با بیان اینکه همواره موضوع بیکاری به عنوان دغدغه مسئولان استانی و ملی بیان می شود گفت: باید توجه داشت که بهبود محیط کسب و کار و حمایت از بخش خصوصی می تواند مسیر مورد نظر برای کاهش نرخ بیکاری در خوزستان را تسهیل کند.